Posláním společnosti OVB Allfinanz je rodinné finanční poradenství

Představení společnosti OVB Allfinanz, a.s.

Společnost OVB je přední poradenskou společností v oblasti finančních služeb v Evropě již od roku 1970. V současnosti působíme ve 14 zemích Evropy a staráme se o více než 3 miliony privátních i korporátních klientů. Poskytujeme profesionální finanční služby, které umožňují zvýšení životní úrovně širokému spektru lidí. Klademe přitom důraz na individuální přístup, který je základem pro budování dlouhodobých a kvalitních vztahů.

S pomocí více než 100 produktových partnerů z řad prvotřídních evropských a světových finančních institucí jsme, v rámci skupiny, klientům z celé Evropy schopni nabídnout jakoukoli strategii v oblasti investic a finančního zabezpečení (výhodné financování bydlení, investování peněz, spořicí plány i nejrůznější pojištění). Naším posláním je plnit lidem jejich cíle a přání, přinášet jim optimální řešení na základě detailní analýzy potřeb.

Od roku 2006 jsme úspěšně kótováni na Frankfurtské burze jako jediná opravdu nezávislá finančně poradenská společnost v Evropě.

Na českém trhu vám svoje služby nabízíme od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době se staráme o více než 1 milion klientů a spravujeme více než 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celoregionální síť kvalifikovaných finančních poradců.

Legislativa:

 • Pojišťovací agent dle zákona 38/2004 Sb. - č. 005622PA
 • Investiční zprostředkovatel dle zákona 256/2004 Sb.

Fakta a čísla o nás


 • Založení: 1992
 • Jméno: OVB Allfinanz, a.s.
 • Sídlo: Praha, Česká republika
 • Právní forma: od 1. 1. 2005 akciová společnost
 • Obchodní rejstřík: OR MS v Praze B/9697
 • Obchodní činnost: Zprostředkování stavebního spoření, pojištění, kapitálových vkladů a hypotečních úvěrů
 • Základní kapitál: 16,5 mil. Kč
 • Z toho kmenové akcie: 16,5 mil. Kč
 • Akcionář: OVB Holding AG
 • Představenstvo: Miroslav Řezník - předseda, Benedikt Fronc - člen, Mario Freis - člen
 • Prokura: Ing. Richard Beneš
 • Dozorčí rada: Oskar Heitz, Ralf Klobschinsky, Mgr. Blanka Doležalová
 • Počet zaměstnanců: 70
 • Počet externích aktivních spolupracovníků: cca 5 000
 • Počet klientů: více než 1 milion

OVB: Projekt Moje Familie slaví úspěchy

15. března 2012 v 13:30 | OVB |  Moje Familie
OVB Allfinanz - Moje FamiliePřed více než rokem představila OVB Allfinanz a. s. v Liberci pilotní projekt finančního vzdělávání Moje Familie pro žáky základních škol. V té době nikdo nepředpokládal, jak velký ohlas vzbudí projekt nejen u nás, ale i na Slovensku, v Polsku, nebo na Ukrajině. Jen v ČR využilo šance na vzdělávání dětí v oblasti financí 72 škol (přibližně 6500 žáků).
Projekt Finančního vzdělávání žáků základních škol Moje Familie, budil pozornost již od svého počátku. Vyplňoval mezeru, která v českém vzdělávacím systému v této oblasti dlouhodobě byla. Mottem celého projektu je "být interaktivní a nenudit". Unikátnost projektu spočívá v tom, že si mohou školy samy vybrat způsob, jakým se zapojí. Mohou získat třeba jen materiály, které jim pomohou při výuce, nebo se připojit k on-line aplikacím, či si "objednat" odborné lektory, kteří jim připraví výuku na míru.


Od myšlenky k realizaci

Myšlenka vznikla v reakci na ekonomickou krizi, která postihla svět před dvěma lety. Jako jeden z jejích důvodů se ukázalo nezodpovědné a nepromyšlené zacházení s penězi od většiny spotřebitelů. "V OVB jsme si tehdy řekli, že chceme-li zabránit podobným situacím, musíme se věnovat také těm, kterých se nejvíce dotýkají. Jako správná volba se nám zdálo začít s finančním vzděláváním, již na základní škole, kde informace vnímáme nejcitlivěji a zároveň si tvoříme základní návyky do života," říká Michal Knapp, generální ředitel OVB Allfinanz, a.s.
Od zrození nápadu k realizaci uplynulo mnoho času i práce. Jedním z prvních důležitých kroků bylo kontaktovat školy a přesvědčit je, aby se do projektu zapojily. "Na počátku to bylo o něco těžší," říká ředitelka Analytického centra a Akademi vzdělávání v OVB Eva Poláchová. "Školy se především bály nákladů, které by mohly být s projektem spojeny.Po ujištění, že veškeré náklady nese na svých bedrech OVB, se začal seznam plnit o něco rychleji. Nakonec se nám nepodařilo uspokojit požadavky všech škol, některé se tedy zapojí až letos.
. "Celý projekt Finančního vzdělávání žáků na základních školách je součást naší sociální odpovědnosti. A to znamená nejen to, že do něj OVB vloží finanční prostředky, ale především to, že se do něj aktivně zapojí její spolupracovníci. Jsem moc rád, že se to v případě tohoto projektu tak dobře podařilo a že Moje Familie se má i díky podpoře ze sítě tak čile k světu," říká generální ředitel OVB, Michal Knapp.

Děti si hrají a zároveň se učí

Ke konci uplynulého školního roku se do projektu Finančního vzdělávání nakonec zapojilo 72 škol z celé České republiky. Nejvíce jich bylo z Plzeňského a Karlovarského kraje, nezaostával však ani Liberecký kraj, kde to vlastně celé začalo a v neposlední řadě Praha.
A kolik žáků se do projektu Moje Familie nakonec zapojilo a vyzkoušelo si hospodařit s penězi pro svou virtuální rodinu? "Úplně přesné číslo nemáme, ale ze statistik od škol je zřejmé, že šlo o více než 6,5 tisíce žáků, za což jsme moc rádi," říká Eva Poláchová, "Interaktivní hru Moje Familie za dobu realizace projektu hrálo již přes 4 tisíce žáků. Myslím, že jedním z důkazů, že si děti z našich lekcí něco odnesly je i skutečnost, že během simulování reality byly většinou úspěšné a podařilo se jim své virtuální rodiny učinit nejen šťastnými, ale také je uchránit od bankrotu," říká Poláchová.
"Hra žáky opravdu bavila. S lektorkou byla báječná spolupráce, již jsme domluveny na příští rok," říká například paní učitelka ze základní školy v Dolním Žandově na Chebsku. "Úvodní přednáška splnila svůj účel - motivovala studenty k dalšímu získávání informací, přednášející velmi vhodně reagovala na dotazy. PC hra se nám libila, byla pro všechny přínosem," připojují se kantoři z víceletého gymnázia v Ostrově.

Moje Familie v médiích

Projekt Finančního vzdělávání žáků základních škol zaregistrovala i média.. "Již spuštění pilotního projektu vzbudilo velký zájemí. Na tiskové konferenci byla přítomna všechna média z Liberce a okolí a o koncept jako takový projevila velký zájem. Česká televize například přinesla ve svém zpravodajství reportáž přímo z výuky," říká Jaroslava Matoušková. Demo ukázku hry Moje Familie přinesl na svých stránkách také zpravodajský portál idnes.cz.

Co bude dál?

V současné době se připravuje pokračování projektu Finančního vzdělávání pro žáky základních škol i pro nový školní rok. "Do projektu se nám hlásí další základní školy a my se snažím, v rámci našich možností, vyjít všem vstříc," říká Eva Poláchová.
Z pohledu dalšího technického rozvoje hry pro nový školní rok vzniká sekce Fanoušek, která bude tvořit podstránku pro učitele, s různými informacemi určenými pouze pro ně.. Nově je také vytvořen demo-klip jak s hrou pracovat, a efektivnější úpravou projde i sekce statistiky," upozorňuje na novinky Jaroslava Matoušková.
"Měli jsme poměrně silnou zpětnou vazbu od učitelů i rodičů, takže víme, které části potřebují upravit, na co klást větší důraz a kde můžeme naopak ubrat," říká Poláchová. Podle ní si učitelé i rodiče cení především toho, že se děti musejí samy rozhodovat a učí se tak odpovědnosti, která na nich ve hře Moje Familie leží.
Do budoucna je v plánu rozšířit Mojí Familii o další hrací moduly a to jak pro starší žáky tak i pro pro dospělé, vysvětluje Poláchová. Je tak docela dobře možné, že z projektu pro děti se vyvine celospolečenský projekt, který bude bojovat s finanční gramotností zcela specifickým, podle širokých reakcí ale velmi oblíbeným způsobem napříč věkovými skupinami.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama